Farma wiatrowa Zagórze

Od 1 października 2012r. Farma wiatrowa Zagórze stanowi własność TAURON Ekoenergii, jest drugim - obok Farmy wiatrowej Lipniki - funkcjonującym parkiem wiatrowym w strukturach spółki.

Farma wiatrowa Gołdap

Zlokalizowana jest w województwie warmińsko-mazurskim, składa się z 16 elektrowni wiatrowych Vestas V90 3 MW osadzonych na wieżach o wysokości 105 m, łączna zainstalowana moc to 48 MW. Farma wiatrowa Gołdap podłączona jest do sieci wysokiego napięcia za pomocą stacji transformatorowej GPO Wronki.

Farma wiatrowa Dobrzyń

Zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, składa się z 17 elektrowni wiatrowych firmy Vestas.
Zainstalowane elektrownie to Vestas V90 o mocy jednostkowej 2 MW, łączna moc zainstalowana to 34 MW. Farma wiatrowa Dobrzyń podłączona jest do sieci wysokiego napięcia za pomocą stacji transformatorowej GPO Kulin.

Farma wiatrowa Mogilno

Zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, składa się z 17 elektrowni wiatrowych Vestas V90 2 MW, o łącznej mocy 34 MW. Infrastruktura farmy jest rozproszona. Fama wiatrowa Mogilno podłączona jest do sieci średniego napięcia, z tego powodu nie wymagała budowy i przyłączenia do stacji transformatorowej SN/WN.

Farma wiatrowa Inowrocław

Zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, składa się z 16 elektrowni wiatrowych Vestas V90 2 MW, o łącznej mocy 32 MW. Infrastruktura farmy wiatrowej jest rozproszona, elektrownie rozmieszczono w promieniu około 50 km. Dwie elektrownie osadzono na wieży o wysokości 80 m, natomiast pozostałe 14 na wieżach 105 m. Farma wiatrowa Inowrocław podłączona jest do sieci średniego napięcia, z tego powodu nie wymagała budowy i przyłączenia do stacji transformatorowej SN/WN.

Farma wiatrowa Śniatowo

Zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, składa się z 16 elektrowni wiatrowych Vestas V90 2 MW osadzonych na wieżach o wysokości 95 m, łączna moc to 32 MW. Farma wiatrowa Śniatowo podłączona jest do sieci wysokiego napięcia po przez stację transformatorową GPO Śniatowo.Ciekawostka

Do 2025 r. planowane są inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych.

Zdjęcia

Farma Wiatrowa Zagórze